Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Probleme banca
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Probleme banca

Buna ziua. Prietena mea are cont de salariu la ing si acum 8 luni a deschis un cont in euro. Ea fiind titulara contului si avand 2 carduri unul pe numele ei iar la al doilea ma imputernicit pe mine ca sa pot sa il folosesc. Eu am rate restante la 3 credite si nu mai lucrez si nu am nimic pe numele meu. I se poate bloca contul ei ca fiind titulara dar pot sa folosesc si eu acelasi cont? Zilele trecute a fost un reprezentant de la o banca si a intrebat de mine si apoi a intrebat de ea.
Dacă nu are calitatea de debitor restant, nu există motive să-i fi executat silit contul bancar.