Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Vreau sa plec de acasă.
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Vreau sa plec de acasă.

Am 15 ani si as vrea sa ma mut într-un apartament cu un coleg . Amândoi lucram si ne-am descurca si cu scoala si cu munca . Vreau sa plec din cauza părinților mei care urla la mine mai mereu si ma lovesc . As vrea sa stiu daca va păți ceva colegul său daca ma pot lua inapoi .
Cati ani are colegul?
Poate fi chemat la politie sa dea declaratii, pe tine te poate obliga sa revi acasa...
Cel mai bine... discuta cu cineva de la DGASPC din judetul in care locuiesti si. in functie de varsta colegului, sa ramai in ingrijirea lui.
Alte rude la care te-ai putea muta nu ai?
Mai poti suna si la "telefonul copilului"si povesti celor de acolo prin ce treci.