avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 778 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... PFA inregistrat in alta tara, obligatii
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

PFA inregistrat in alta tara, obligatii

Buna ziua,
Am un PFA inregistrat in alta tara, vreau sa fac cateva contracte de prestari servicii cu SRL-uri din romania.
Voi avea ceva de plata catre statul roman ?
SRL-urile pt care voi presta serviciul, vor avea ceva de plata catre statul roman ?
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: sorin888 , utilizator 23:10, 17 Noiembrie 2019
Daca pana acum nu ati datorat nimic statului roman, nu veti datora nici daca aveti relatii cu parteneri din Romania.
Este nou infiintat, deci nu am experienta anterioara. Altfel, mai intrebam ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Desfasurare activitate srl-d in strainatate ianos_cosmin ianos_cosmin de curand am deschis un srl-d cu scopul de a putea presta servicii in constructii in italia.sunt intr-un stadiu avansat,respectiv am finalizat inscrierea ... (vezi toată discuția)
Pfa la norma, servicii intracomunitare, tva nikolen nikolen Buna ziua, Lucrez in IT ca programator. Am un PFA la norma de venit si un contract de prestari servicii cu o firma din UE. Serviciile le prestez in ... (vezi toată discuția)
Pfa sau srl sadrian sadrian Buna ziua. PFA sau SRL pentru prestari servicii (de SSM+SU, pentru care indeplinesc cerintele legale de studii si experienta) ? Desi acest subiect a fost ... (vezi toată discuția)