Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... PFA inregistrat in alta tara, obligatii
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

PFA inregistrat in alta tara, obligatii

Buna ziua,
Am un PFA inregistrat in alta tara, vreau sa fac cateva contracte de prestari servicii cu SRL-uri din romania.
Voi avea ceva de plata catre statul roman ?
SRL-urile pt care voi presta serviciul, vor avea ceva de plata catre statul roman ?
Multumesc!
Daca pana acum nu ati datorat nimic statului roman, nu veti datora nici daca aveti relatii cu parteneri din Romania.
Este nou infiintat, deci nu am experienta anterioara. Altfel, mai intrebam ?