Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... PFA și protecția împotriva incendiilor
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

PFA și protecția împotriva incendiilor

Sunt PFA plătitor de TVA în regim real.
Am sediul în casa părinților, cu care am încheiat un contract de comodat (domiciliul stabil pe buletin este în altă parte).
Am înțeles că trebuie să îndeplinesc condiții împotriva incendiilor.
Deocamdată am cumpărat două stingătoare P6 pentru o suprafață de circa 120 metri pătrați
Am făcut un plan relativ al camerelor, dar nu mi l-a aprobat sau ștampilat nimeni.
Vreau să vă întreb, trebuie să îmi ștampileze cineva acel plan?
Dacă da, există posibilitatea ca să fac un curs de specializare pentru protecția împotriva incendiilor, și să îmi aprob singur planul de evacuare?
mulțumesc.
Sunteti programator si aveti sediul acasa?
Da, am sediul acasă și lucrez la distanță, folosind internetul.
Mă voi documenta cu privire la legislație, să văd ce norme trebuie să îndeplinesc.
Mă bucur de faptul că nu e necesar să mă școlarizez, și că nu voi avea nevoie de diplome documente speciale SSM și PSI.
Vă mulțumesc.