avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 243 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Accident
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Accident

Buna seara. Aseară am avut un accident cu victima pe trecerea de pietoni. Victima din pacate a decedat. Era o vreme ploioasă,noapte. Victima s.a ferit de masina care mergea paralel cu mine si a iesit in fata mea si nu am avut reacție. Ce consecinte sunt cu mine acuma ?
Cel mai recent răspuns: Rssjrr , utilizator 19:00, 4 Martie 2022
Daca veti fi gasit vinovat, probabil veti fi condamnat la o pedeapsa cu inchisoarea.
Daca nu sunteti recidivist, aveti sanse ca instanta sa dispuna suspendarea executarii sub supraveghere.
Dosarele de acest gen dureaza, va recomand sa solicitati prelungirea dreptului de circulatie.
Pot face ceva pentru a grăbi tot procesul... ??


Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Daca veti fi gasit vinovat, probabil veti fi condamnat la o pedeapsa cu inchisoarea.
Daca nu sunteti recidivist, aveti sanse ca instanta sa dispuna suspendarea executarii sub supraveghere.
Dosarele de acest gen dureaza, va recomand sa solicitati prelungirea dreptului de circulatie.

Cautati sa angajati un avocat.
In ce stadiu s a ajuns? Cum au evoluat lucrurile?
Abia am ajuns sa fiu trimis in urmarire penala....

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Accident, cerere permis pana la solutionarea dosarului prede prede Pot face vreo cerere sa iau permisu pana la solutionarea dosarului daca mi sa intocmit dosar penal in urma unu accident cu victima?mentionez ca sunt sofer de ... (vezi toată discuția)
Accident rutier mortal dodo2009 dodo2009 Buna ziua Va expun cazul unui prieten si va rugam sa ne ajutati cu raspunsuri. Ruda prietenului meu a fost accidentata mortal cand traversa strada. Politia ... (vezi toată discuția)
Dosar de dauna adiram adiram in luna martie sotia mea a avut un accident de circulatie ( in care este nevinovata conform procesului verbal incheiat de politie) in urma caruia a suferit o ... (vezi toată discuția)