Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Accident
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Accident

Buna seara. Aseară am avut un accident cu victima pe trecerea de pietoni. Victima din pacate a decedat. Era o vreme ploioasă,noapte. Victima s.a ferit de masina care mergea paralel cu mine si a iesit in fata mea si nu am avut reacție. Ce consecinte sunt cu mine acuma ?
Daca veti fi gasit vinovat, probabil veti fi condamnat la o pedeapsa cu inchisoarea.
Daca nu sunteti recidivist, aveti sanse ca instanta sa dispuna suspendarea executarii sub supraveghere.
Dosarele de acest gen dureaza, va recomand sa solicitati prelungirea dreptului de circulatie.
Pot face ceva pentru a grăbi tot procesul... ??

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Daca veti fi gasit vinovat, probabil veti fi condamnat la o pedeapsa cu inchisoarea.
Daca nu sunteti recidivist, aveti sanse ca instanta sa dispuna suspendarea executarii sub supraveghere.
Dosarele de acest gen dureaza, va recomand sa solicitati prelungirea dreptului de circulatie.

Cautati sa angajati un avocat.
In ce stadiu s a ajuns? Cum au evoluat lucrurile?
Abia am ajuns sa fiu trimis in urmarire penala....