avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 752 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Luarea in spatiu
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Luarea in spatiu

Stau in concubinaj cu cineva si doresc sa imi fac buletin pe adresa lui s e poate fara a fi casatoriti?mai precis mama sa e proprietara si ar vrea sa ma i a in spatiu si sa imi faca buletin pe aceeasi adresa cu el,e posibil?
Cel mai recent răspuns: Gabriel Klein Kiritescu , utilizator 00:38, 20 Noiembrie 2019
Buna seara,
DA poate.
Merge cu dumneavoastra la SPCLEP, unde va faceti C.I.-ul si semneaza o declaratie.
Sa aiba actele de proprietate ale casei atat in original cat si copie si C.I.-ul ei

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Schimbare carte identitate velu58 velu58 Buna ziua! ce acte imi sunt necesare pentru schimbarea cartii de identitate si ce forma trebuie sa aleg (luare in spatiu),avand in vedere urmatoarea ... (vezi toată discuția)
Buletin in localitate diferita mirceam11 mirceam11 Buna ziua, In curand imi va expira buletinul, iar avand in vedere ca nu mai locuiesc in orasul natal as dori sa imi schimb adresa de domiciul. Cu ... (vezi toată discuția)
Pot lua pe cineva in spatiu cu contract de inchiriere anl? monicutzmirel monicutzmirel Daca stau intr-o locinta ANL pot lua pe cineva in spatiu in baza contractului meu de inchiriere ANL. O zi buna!! (vezi toată discuția)