avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 679 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Se pot vinde stocul de marfa si mijloacele fixe ale ...
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Se pot vinde stocul de marfa si mijloacele fixe ale unei farmacii fara a vinde sau inchide si firma ?

Doresc sa cesionez stocul de marfa , casa marcat , pc ul , mobilierul dar fara a vinde si firma . Mentionez ca sunt asociat unic si nu doresc sa vand si proprietatile imobiliare si auto ale societatii .
Cel mai recent răspuns: monicagaciu , utilizator 14:50, 21 Noiembrie 2019
In principiu se poate.

Ma intreb de ce ati scris in sectiunea privind insolventa...
Din graba , imi cer scuze !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dizolvare voluntara piciul piciul daca o firma se afla in faza de dizolvare voluntara ( adika am depus actele la reg. comertului), si isi vinde din stocul de marfa sau din active, factureaza cu ... (vezi toată discuția)
Inchidere activitate Bajinaru Ramona Bajinaru Ramona Spalatorie auto isi inchide activitatea si vrea sa vanda utilajele si toate obiectele de inventar.Unele le vindem unor persoane juridice iar altele ... (vezi toată discuția)
Lichidare firma-stoc ramas Mediclinic Mediclinic Buna dimineata Am o firma pe care doresc sa o lichidez la care mai exista un stoc de marfa. Pentru stocul de marfa,va rog sa imi raspundeti care este ... (vezi toată discuția)