Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Se pot vinde stocul de marfa si mijloacele fixe ale ...
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Se pot vinde stocul de marfa si mijloacele fixe ale unei farmacii fara a vinde sau inchide si firma ?

Doresc sa cesionez stocul de marfa , casa marcat , pc ul , mobilierul dar fara a vinde si firma . Mentionez ca sunt asociat unic si nu doresc sa vand si proprietatile imobiliare si auto ale societatii .
In principiu se poate.

Ma intreb de ce ati scris in sectiunea privind insolventa...
Din graba , imi cer scuze !