Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Despre pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Despre pensie

Am 57 ani 33 ani muncă și încă lucrez dintre care 15ani și 8 luni de grupa a doua .Cand aș putea să mă pensionez fară penalizări?
Care este data nasterii dvs.?

Data nașterii 10 11 1962
Cornel Vasile a scris:

Care este data nasterii dvs.?

Data nașterii 10 11 1962

Cornel Vasile a scris:

Care este data nasterii dvs.?

Conditii:
-Varsta 57 ani si 4 luni
-Stagiu 40 ani si 11 luni, fara stagioul asimilat(cursuri universitare de zi, pensie de invaliditate).
Din datele postate se intelege ca aveti aproximaiv 36 ani si 9 luni de stagiu.