Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract de vanzare cumparare cu clauza de intretinere
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract de vanzare cumparare cu clauza de intretinere

Buna ziua...am casa bunicilor mei cu contract de vanzare cumparare cu clauza de intretinere pe numele meu si al fostului sot...intre timp bunicul a decedat...eu am divortat ...intrebarea mea este daca bunica mea poate anula actul fara sa fiu anuntata si sa faca alt act de vanzare cumparare pe numele altei persoane? Cum poate anula? Multumesc
Doar prin justitie se poate cere rezolutiunea contractului daca nu va indepliniti obligatiile contractuale.
Ar fi bine sa mergeti la avocat daca vreti sa va informati in cele mai mici detalii deoarece ar dura 1 ora sau mai mult.
Rectific uzufruct viager...dar se poate judeca in lipsa fara sa fiu anuntata? Mentionez ca bunica mea a refuzat ajutorul meu acum 3 ani cand am divortat dar cheltuielile de inmormantare ale bunicului meu le am suportat...multumesc frumos
Gabygab, utilizator