Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succesiune

Buna ziua.Suntem 3 surori si avem de facut succesiunea dupa tatăl.Tata a facut doar certificat de mostenitor fara masa succesorala de pe bunici. Hotarul ne-a spus sa facem intabularea pe pământul arabil iar apoi sa trecem pe noi.Intrebarea este pe cine intabulam deoarece atât bunicii cat si tatăl este mort? Multumesc
Se face direct intabarea pe numele dvs dupa ce dezbateti mostenirea
Multumesc