Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silit casa neintabulata
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silit casa neintabulata

Buna! As avea o întrebare dacă vreți sa ma ajutați ; in anul 2007 am luat un credit de 10.000 de euro de la o banca și nu am reușit sa mai achit ratele doar vreo 2 ani. Acum o firma de recuperare mi-a trimis o scrisoare cum ca ma vor executa silit. Întrebarea mea este : dacă am o casa care totuși nu este pe numele meu intabulată,sunt trecut doar la primărie ca proprietar Împreuna cu soția, pot aceștia sa execute silit aceasta casa? Mulțumesc pentru răspuns!
Se poate executa silit un imobil neintabulat încă. Legea permite acest lucru.
Intabularea se poate face pe parcursul procedurii de executare.
Dar contract de vânzare cumpărare este făcut doar de mâna între noi si proprietarii extratabulari care la rândul lor au cumpărat casa de la cineva care au achiziționat casa prin vechiul program de case nationalizate . Credeți ca totuși ar fi posibil sa ne execute silit de aceasta casa?
Aveți salariu sau pensie`?
Acum lucram și locuim in Austria
Dacă va pricepeți și vreți sa ne ajutați cu un sfat va rog lăsați nr Dvs de telefon sau ceva sa pot lua legătura cu dumneata (Dapix)