Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract de intretinere pentru o casa neintabulata se ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract de intretinere pentru o casa neintabulata se poate face? ...

Contract de intretinere pentru o casa neintabulata se poate face? Ce sanse de reusita am avea in instanta daca am ataca contractul de intretinere?
Nu inteleg, a fost facut? Si daca a fost facut, cum intrebati daca se poate face?
Deci s-a facut sau nu? Si daca da, cand anume?
Si daca vreti sa atacati, din ce motiv?
Întreținutul a decedat?
gi-jane2, moderator
Neata! Da, a fost facut fara stiinta mostenitorilor care erau in viata. Si acum vrem sa deschidem succesiune. Am aflat ca nu intabulata casa si am dori sa stim daca asta ajuta la atacarea actului.
nu va ajuta. Va ajuta daca dovediti ca nu s-a prestat intretinere. Si mai depinde si de cat a trecut de la decesul celui pe care vreti sa il mosteniti
gi-jane2, moderator