Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Calomnie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Calomnie

Dacă am fost data in judecată pentru consum de droguri meserie imorala și iar eu am adus dovezi cum cum ca muncesc decent contract de munca și un test antidopping unde a rezultat totul negativ as putea da in judecată pentru calomnie ? Am dovezi audio video cât și mesaje in câre acesta ma jignea in fata blocului și îmi vb urat . A declarat toate acestea in fata instanței cât și in scris respectivul dar nu a depus absolut nicio dovada in acesta direcție . S-ar numi calomnie as putea acționa in judecată pentru ca ma defăimat in mod public in fata familiei și a Instanței de judecată ?
Este calomnie si puteti da in judecata persoana.
Dreptul la petiționare nu vi-l îngrădește nimeni, ba mai mult par a exista premise să puteți dovedi întrunirea condițiilor răspunderii civile delicutale!
Problema este că daunele
morale pe care le acordă instanțele în asemenea spețe sunt mult mai mici decât vă imaginați, deci apreciez că n-are sens să vă irosiți timpul și energia!

Avocat Tabrea Alexandru a scris:

Dreptul la petiționare nu vi-l îngrădește nimeni, ba mai mult par a exista premise să puteți dovedi întrunirea condițiilor răspunderii civile delicutale!
Problema este că daunele
morale pe care le acordă instanțele în asemenea spețe sunt mult mai mici decât vă imaginați, deci apreciez că n-are sens să vă irosiți timpul și energia!

Nu sunt interesat de daune ( banii) ci doar de faptul ca nu mi se pate normal sa aduci asemenea acuzații și sa fii denigrat la așa nivel . Mâine poimâine ma acuza de altceva vreau doar sa ofer o lecție atâta tot .