Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Recuperare contravaloare amenda de circulatie platita ,
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Recuperare contravaloare amenda de circulatie platita ,

In plangerea initiala adresata instantei de judecata am solicitat in principal anulare proces verbal si accesoriu instanta sa dispuna si restituire suma achitata drept amenda.
Instanta a dispus anularea procesului verbal intcmit de agent si anularea tuturor sanctiunilor ce decurg din acesta , precum si exonerarea de la plata amenzii de ciculatie,
Ce trebuie sa fac pentru a-mi recupera bani platiti (contravaloare amenda) in termenul prevazut de lege.
Vedeti acest articol
www.avocatnet.ro/articol_491...