Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Când mă pot pensiona de drept?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Când mă pot pensiona de drept?

Bună seara!Sunt născută pe 14 septembrie 1968 și sunt angajată din data de 4 martie 1986 la C.O.S.T TÂRGOVIȘTE in grupa a doua de muncă și din 2001 aprilie s-a trecut la condiții deosebite (27 ani lucrați).Iar din data de 19 martie 2013 am schimbat locul de muncă și am continuat să lucrez in condiții speciale până la ora actuală(6ani și 7luni și cu noua lege 263/2010 4 luni la an ,vă rog frumos să îmi spuneți dacă mă incadrez la pensie .Total ani lucrați cd.deosebite și speciale 33ani și 5luni.
Doina Valerica, utilizator
Limita de varsta la 51 ani.
Mulțumesc frumos!