Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Girant cu poprire, recuperare bani de la datornic
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Girant cu poprire, recuperare bani de la datornic

Buna ziua. Am fost girant la o peraoana care nu si-a platit creditul. Acea persoana este momentant in Anglia si poprirea mi s-a pus mie pe salar. Exista vreo sansa sa recuperez suma datorata de la acea persoana avand in vedere ca eate plecata in afara tarii si in tara nu detine bunuri pe numele ei? Va multumesc!
Puteti incerca o actiune in regres impotriva debitorului principal, iar titlul executoriu sa il puneti ulterior in executare, in cazul in care debitorul lucreaza in strainatate cu formalitatile legale efectuate.