Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie maternitate
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie maternitate

Buna ziua. Urmează să intru in concediu prenatal dar la actualul loc de muncă am 4 luni lucrate. Inainte de aceste luni am avut o întrerupere de o luna și jumătate. Întrebarea mea este cum se va face calculul indemnizației de maternitate? In 12 luni, doar o luna jum nu am lucrat. Ce documente tb să aduc la actualul angajator ca sa-mi poată calcula indemnizația corect? Se ia în calcul și venitul din cele 2 luni dinaintea întreruperii? Multumesc
Va trebuie adeverinta cu veniturile realizate de la ultimul angajator , dinainte de intrerupere.