Forum AvocatNet Italia Carti de identitate, acte de stare ... carte de identitate romana
Discuție deschisă în Carti de identitate, acte de stare civila, pasapoarte, vize

carte de identitate romana

buna ziua .
copil 18 ani nascut in italia cu cetatean italian .mama romanca nu reusesc sa fac carte de identitate sau permis de sedere in Romania
legea ma obliga sa transcriu certificatul italian in romana cu conditia sa accept in instanta sa vina fostul meu sot sa nu recunoasca copilul .
a fost conceput pe o perioada cand eram casa torita cu alt sot.
copilul are propietato in romania un contract de munca un Nif .un nr de asigurare medicala..un cont curent bancar si sint refuzata totusi sa solicit un act de identitate cu cnp .
ajutati.ma sa rezolv problema
multumesc Doina
~ Conținut șters la cerere ~