avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 639 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... cum sa recuperez masina de la un angajat
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

cum sa recuperez masina de la un angajat

am cumparat o masina in leasing si i-am icredintat-o unui manager.Din luna august el figureaza in CFS,dar masina refuza sa o predea,nu raspunde la telefon .Cum as putea sa o recuperez avand in vedere ca noi platim ratele si el cred ca este plecat din tara?
Cel mai recent răspuns: aaannn , utilizator 15:42, 20 Septembrie 2021
Daca masina va apartine o puteti da* furata la politie si o recupereaza dumnealor
Fiind vorba despre angajtul dv ,normal ar trebui sa cunoasteti adresa de domiciliu
Initial comunicati postal cu confiirmare de primire instiintare pentru restituire vehicul
Daca in interiorul termenului precizat pentru restituire vehicul utilizatorul nu intelege sa il restituie,cu al doilea rand de chei puteti sa ridicati vehiculul
Am fost la poliție si nu vor sa coopereze pentru ca masina nu este furată ..individual are cheie ,certificatul de înmatriculare ..,
El nu figurează la adresa din buletin .,foarte posibil sa fie plecat la munca in afara tari !!!
Nu puteti invoca furtul masinii pentru ca ati fi acuzata de fapta sub incidenta penala
Va revine dreptul sa desfasurati demersuri pentru a afla ultimul domiciliu al angajatului de unde sa puteti recupera vehiculul care va apartine
eu intr-o situatie similara am apelat la o firma de recuperare

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Masina achizitionata in leasing declarata furata agavrilescu agavrilescu Buna ziua, Am o mare problema si sper ca imi puteti da un sfat. Pe scurt, in Decembrie 2009 tatal meu vitreg a achizitionat in leasing pe numele lui un ... (vezi toată discuția)
Obligat sa platesc???? sherezhada88e sherezhada88e Buna ziua, am si eu o intrebare, in cazul unei masini furate daca nu s-a mai platit leasingul la ea de cand a fost furata (mai 2009) pana in prezent si nu sa ... (vezi toată discuția)
Leasing nicole11 nicole11 Buna ziua. Va rog frumos sa ma ajutati si pe mine in urmatorul caz : - in legatura cu o masina luata in leasing pe firma . mentionez ca ratele la acest ... (vezi toată discuția)