Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... cum sa recuperez masina de la un angajat
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

cum sa recuperez masina de la un angajat

am cumparat o masina in leasing si i-am icredintat-o unui manager.Din luna august el figureaza in CFS,dar masina refuza sa o predea,nu raspunde la telefon .Cum as putea sa o recuperez avand in vedere ca noi platim ratele si el cred ca este plecat din tara?
Daca masina va apartine o puteti da* furata la politie si o recupereaza dumnealor
Fiind vorba despre angajtul dv ,normal ar trebui sa cunoasteti adresa de domiciliu
Initial comunicati postal cu confiirmare de primire instiintare pentru restituire vehicul
Daca in interiorul termenului precizat pentru restituire vehicul utilizatorul nu intelege sa il restituie,cu al doilea rand de chei puteti sa ridicati vehiculul
Am fost la poliție si nu vor sa coopereze pentru ca masina nu este furată ..individual are cheie ,certificatul de înmatriculare ..,
El nu figurează la adresa din buletin .,foarte posibil sa fie plecat la munca in afara tari !!!
Nu puteti invoca furtul masinii pentru ca ati fi acuzata de fapta sub incidenta penala
Va revine dreptul sa desfasurati demersuri pentru a afla ultimul domiciliu al angajatului de unde sa puteti recupera vehiculul care va apartine
eu intr-o situatie similara am apelat la o firma de recuperare