Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Dreptul de munca al unui cetatean roman cu domiciliul ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Dreptul de munca al unui cetatean roman cu domiciliul in republica moldova

Un cetatean roman cu domiciliul in republica moldova doreste sa se angajeze in cadrul companiei in Romania. Trebuie sa-l trimit la Oficiul de Imigrari sa obtina autorizatie de munca, dansul are dubla cetatenie, romana si moldoveneasca?
Precizez ca nu detine nici un imobil in care ar putea locui , acesta urmand a fi pus la dispozitie de companie.
Nu trebuie trimis la I.G.I., daca are si cetatenie romana.
multumesc