avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1979 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Tva la vanzare imobil de pe firma
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Tva la vanzare imobil de pe firma

O firma platitiare de tva vinde un apartament cumparat in 2014 pentru care am dedus tva 24%
As dori sa stiu ce regim TVA plactic acum la vanzarea acestui imobil?
Ultima modificare: Marți, 10 Decembrie 2019
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Radu Varciu , Consultant fiscal 12:01, 12 Decembrie 2019
Il vindeti cu cota de TVA in vigoare acum. Daca il vindeti unei firme platitoare de TVA obligatoriu trebuie sa aplicati taxarea inversa.
Il vindeti cu cota de TVA in vigoare acum. Daca il vindeti unei firme platitoare de TVA obligatoriu trebuie sa aplicati taxarea inversa.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna seara, va rog sa ma ajutati cu urmatoarea problema: o societate ... danab74 danab74 Buna seara, Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea problema: o societate platitoare de tva achizitioneaza in noiembrie 2021 cu taxare inversa o constructie noua, ... (vezi toată discuția)
Cota tva vanzare cladire tinan2009 tinan2009 Buna ziua, care sunt cotele de tva aplicabile pentru vanzarea unui apartament nou construit (pentru care a dedus tva la investitii ) de catre o societate ... (vezi toată discuția)
Vanzare casa cu sau fara tva ttclaudiu ttclaudiu Buna ziua, in anul 2009 am achizitionat un teren pe firma, pe care am ridicat o casa (la rosu). Din lipsa de fonduri, am hotarat vanzarea ei. Intrebarea mea ... (vezi toată discuția)