Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Tva la vanzare imobil de pe firma
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Tva la vanzare imobil de pe firma

O firma platitiare de tva vinde un apartament cumparat in 2014 pentru care am dedus tva 24%
As dori sa stiu ce regim TVA plactic acum la vanzarea acestui imobil?
george-neagu, moderator
Il vindeti cu cota de TVA in vigoare acum. Daca il vindeti unei firme platitoare de TVA obligatoriu trebuie sa aplicati taxarea inversa.