avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 559 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... concedii medicale
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

concedii medicale

ce fel de zile se trec in carnetul de munca? calendaristice sau lucratoare?
Cel mai recent răspuns: Angela D , Consultant resurse umane 23:57, 30 Decembrie 2009
Daca va referiti la zilele de concediu medical, nu se trec in carnetul de munca.
Se trec zilele calendaristice.
Cred ca se refera la suspendare CIM.

Concediul medical se acorda si se inregistreaza in zile calendaristice,iar plata se face pentru zilele lucratoare corespunzatoare perioadei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Suspindarea cim si concediul medical Milos Alexandru Milos Alexandru Buna ziua, Va solicit sprijinul in urmatoarea problema: O societate a avut un salariat care a fost 30 zile calendaristice consecutive in medical. Rugamintea ... (vezi toată discuția)
Inscrierea concediilor medicale in carnetele de munca ContSters102784 ContSters102784 Va rog sa-mi spune-ti daca este legala inscrierea in carnetul de munca a suspendarilor pentru incapacitate de munca mai mica de 30 de zile calendaristice? Va ... (vezi toată discuția)
Concediu de studii oltytza oltytza Buna,ar putea cineva sa ma ajute?As dori sa stiu in ce conditii se mai acorda concediul de studii timp de o luna(cred).Am cerut anul trecut si nu mi s-a ... (vezi toată discuția)