Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... concedii medicale
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

concedii medicale

ce fel de zile se trec in carnetul de munca? calendaristice sau lucratoare?
Daca va referiti la zilele de concediu medical, nu se trec in carnetul de munca.
Se trec zilele calendaristice.
Cred ca se refera la suspendare CIM.

Concediul medical se acorda si se inregistreaza in zile calendaristice,iar plata se face pentru zilele lucratoare corespunzatoare perioadei.