Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Partajul la divorț
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Partajul la divorț

Buna ziua, Am și eu o întrebare sunt căsătorită de 10 ani , și șotul meu a făcut cu credit ipotecar pentru un apartament , creditul este pe numele lui am semnat împreuna și la notar și la banca , întrebarea mea este dacă divorțăm curând cum împărțim acest apartament el fiind luat cu ipotecă pe 30 de ani ? Va trebui el sa mi dea el banii pe jumate și sa rămână el incontinuare cu creditul ?
Buna ziua
1. Vindeti si impartiti banii
2. Va da banii pe jumatate din ce s-a achitat si el ramane cu casa si creditul
3. Ii dari banii pe jumatatea achitata si ramaneti cu casa si cu creditul.
La partaj chemati banca ca intervenient fortat astfel incat sentinta sa-i fie opozabila.