avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 295 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Reziliere unilaterală contract
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Reziliere unilaterală contract

buna ziua,este legal valabil un preaviz de numai 24 de ore la denunțare unilaterală contract colaborare?

Din câte știu legea specifica un termen rezonabil ptr a a putea găsi un nou partener comercial și 24 ore nu are cum sa fie suficient.
Cel mai recent răspuns: radulucian 22 , utilizator 22:04, 23 Decembrie 2019
nu doar asta, dar vezi ca legea prevede si motivatia pt care se reziliaza. Nu pe motivul ca are dansul chef. Cauta pe forum si vei gasi subiectul meu cu acelasi titlu.

Furniozrii in ROmania incaerca sa joace bluff , si dau reziliere facand concurenta neloiala

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reziliere contract-probleme MrFB MrFB Buna ziua, In calitate de agent imobiliar am semnat un contract de colaborare cu o alta agentie pe o perioada nedeterminata.In contract singurele clauze de ... (vezi toată discuția)
Contract comercial Karapok Karapok Buna ziua Va adresez si eu urmatoarea intrebare, lucrez la o societatea comerciala care presteaza servicii pe baza de contract,de curand unul din clientii ... (vezi toată discuția)
Denuntare unilaterala contract inchiriere ctbv2015 ctbv2015 Buna seara, Din ce am citit pe internet si prin articolele noi ale Codului Civil am inteles ca un contract de inchiriere poate fi denuntat unilateral de ... (vezi toată discuția)