Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Reziliere unilaterală contract
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Reziliere unilaterală contract

buna ziua,este legal valabil un preaviz de numai 24 de ore la denunțare unilaterală contract colaborare?

Din câte știu legea specifica un termen rezonabil ptr a a putea găsi un nou partener comercial și 24 ore nu are cum sa fie suficient.
nu doar asta, dar vezi ca legea prevede si motivatia pt care se reziliaza. Nu pe motivul ca are dansul chef. Cauta pe forum si vei gasi subiectul meu cu acelasi titlu.

Furniozrii in ROmania incaerca sa joace bluff , si dau reziliere facand concurenta neloiala