Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cumpărare moștenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cumpărare moștenire

Există posibilitatea ca unul dintre moștenitori, să cumpere întreaga moștenire a celuilalt moștenitor, cu acordul acestuia?
Ce fel de procedură notarială face acest lucru posibil.
Sofi96, utilizator
Buna ziua,
Se merge la notar, se dezbate mostenirea si cel care doreste sa instraineze o vinde sau o doneaza celuilalt.