Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Politia Locala
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Politia Locala

am primit de la o vecina un bilet scris stangaci de un domn de la politia locala,un nume si nr de telef.care ar fi intebat de mine(sunt la munca mai toata ziua),a lasat vorba sa-l sun.care este modalitatea legala a unei astfel de institutii ptr a anunta sau solicita ceva unui cetatean(platitor de taxe).si daca puteti spune ptr ce te poate cauta un politist local pe acasa.nu au o cale legala ptr asta?in scris evident ar fi logic sau sa te cheme la sediu.nu pricep cum e asta cu biletele pe la vecini.
multumesc anticipat.
Garfield67, utilizator
o vizita la domiciliu e o modalitate legala de a lua legatura cu dvs. mai simplu ar fi fost sa va telefoneze, dar probabil nu a stiut numarul.