Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... impartire mostenire proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

impartire mostenire proprietate

Suntem 2 surori care am mostenit o proprietate formata din casa si teren.
Cum se imparte aceasta mostenire in cazul in care una dintre ele a facut niste reparatii la aceasta casa, cealalta necontribuind cu nimic

Va multumesc.
Se împarte legal, la jumătate.
Aveti dreptul la jumatate dar in natura imparteala se poate face in mod diferit.
Va puteti intelege sau nu si in functie de situatie pot fi variante diferite.