Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Pot beneficia de voucher de vacanta?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Pot beneficia de voucher de vacanta?

Mi-am reluat activitatea dupa CIC incepand cu data de 1 noiembrie 2019.
Lucrez in sistemul medical de stat si dat fiind faptul ca in momentul acordarii voucherelor de vacanta ( septembrie) eu aveam contractul de munca suspendat, mai pot beneficia de acestea ?
Da, intrucat se acorda proportional cu perioada lucrata.