avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 825 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Pot beneficia de voucher de vacanta?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Pot beneficia de voucher de vacanta?

Mi-am reluat activitatea dupa CIC incepand cu data de 1 noiembrie 2019.
Lucrez in sistemul medical de stat si dat fiind faptul ca in momentul acordarii voucherelor de vacanta ( septembrie) eu aveam contractul de munca suspendat, mai pot beneficia de acestea ?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:17, 23 Decembrie 2019
Da, intrucat se acorda proportional cu perioada lucrata.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vouchere vacanta Wanna2211 Wanna2211 Buna ziua. In octombrie 2020 am intrat in concediu de risc, ulterior in concediu de maternitate iar contractul de munca a fost suspendat cu data de ... (vezi toată discuția)
Vauchere vacanta 2023 buna ziua! lucrez in invatamant si am fost ... viceramo viceramo Vauchere vacanta 2023 Buna ziua! Lucrez in invatamant si am fost in activitate pana in decembrie 2022. Din decembrie am intrat in concediu de maternitate, iar ... (vezi toată discuția)
Tichete vacanta invatamant Bktalina Bktalina Buna ziua, in anul 2019 am contractul de munca suspendat fiind in concediu crestere copil. Beneficiez in aceste conditii de tichete de vacanta? De la ... (vezi toată discuția)