Forum Discuţii juridice Executare silită Intrebare
Discuție deschisă în Executare silită

Intrebare

Bună ziua am o poprire pe salariu vineri sa virat salariu pe card iar de la firma când au efectuat transferul nu a specificat ca este vb. de salariu iar banca a luat toți banii, Banca a spus ca nu mai poate face nimic ca a virat toții bani în contul ex. Judecătoresc. Ce se mai poate face?. Va mulțumesc
Pai , nu prea multe.. fiecare se spala pe maini.. banca ca a primit notificare sa ii dea executorului, executorul ca a virat deja catre creditor..
Poate luati masuri ca pe viior sa nu se mai repete. Foti convins ca angajatorul a scris ca reprezinta salariu.
Solicitati executorului sa trimita bancii instiintare sa vireze doar 1/3 din ce are titlul de salariu.
Înseamnă că singura vina ii a mea ca trăiesc în România
Nu vă ia în serios executorul, dacă îl apelați telefonic. Se pare că nici nu luați în seamă sfaturile care le primiți.