Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Achiziție set bijuterii de proastă calitate
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Achiziție set bijuterii de proastă calitate

Bună ziua! Am cumpărat de aproximativ o săptămână un set de bijuterii in valoare de 3200 lei de la un Shopping Mall ( 238 lei/g).
In 2 zile s-a rupt un cercel și inelul ( pandantivul inelului s-a desprins de inelul propriu-zis). Din fericire, cele 2 piese nu le-am pierdut afară și am avut cu ce să prezint ulterior ( a doua zi) la magazinul care mi-a vândut bijuteriile pentru a mi se restitui banii.
La magazin m-am prezentat cu acestea și cu garanția de 2 ani și mi s-a solicitat să-i returnez pentru expertiza. Vă rog să-mi comunicați ce am de făcut pentru a-mi recupera banii deoarece nu mai doresc să folosesc produsele acestui magazin.
Mulțumesc anticipat!
~ Conținut șters la cerere ~