avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 701 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Camera de consiliu
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Camera de consiliu

Imi puteti spune cum se procedeaza in camera de consiliu in mod normal?
Am asistat la o sedinta de judecata si in ciuda faptului ca pe site obiectul curatela era trecut la camera de consiliu a strigat dosarul in sedinta publica in continuare.
Nu ar trebui sa se desfasoare fara prezenta publicului dosarele din camera de consiliu?

*intrebare student anul 1
Va multumesc.
Ultima modificare: Joi, 2 Ianuarie 2020
learnlaw, utilizator
Cel mai recent răspuns: CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT , Avocat 18:24, 2 Ianuarie 2020
O sa înțelegi cu timpul ca între teorie și practică este o cale destul de lunga.Datorita lipsei de spatiu,aglomerări instanțelor astfel de situații sunt destul de frecvente .In urma cu ceva ani se mai întâmplă ca si minorii sa nu fie audiați în camera de consiliu ci în sala de judecată în ședința publică sau suspendu-se sedinta publică asa ca...
O sa înțelegi cu timpul ca între teorie și practică este o cale destul de lunga.Datorita lipsei de spatiu,aglomerări instanțelor astfel de situații sunt destul de frecvente .In urma cu ceva ani se mai întâmplă ca si minorii sa nu fie audiați în camera de consiliu ci în sala de judecată în ședința publică sau suspendu-se sedinta publică asa ca...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dacă o cauză trebuia să se judece în camera de consiliu, ... Nihil since deo Nihil since deo Dacă O cauză trebuia să se judece în Camera de consiliu, dar s a judecat în ședință publică, care sunt consecințele? Mulțumesc! (vezi toată discuția)
Audierea copiilor in procesul de divort Eladaela Eladaela Buna seara!Va rog sa ma ajutati si pe mine cu niste informatii. Ma intereseaza cum anume se desfasoara audierea copiilor pentru a se stabili custodia si daca ... (vezi toată discuția)
Audiere copil care a implinit 10 ani oana99 oana99 spuneti-mi si mie va rog frumos cum se audiaza un copil care a implinit 10 ani cine asista la audiere?? parintii pot asista la audiere?? parintii sunt ... (vezi toată discuția)