Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Camera de consiliu
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Camera de consiliu

Imi puteti spune cum se procedeaza in camera de consiliu in mod normal?
Am asistat la o sedinta de judecata si in ciuda faptului ca pe site obiectul curatela era trecut la camera de consiliu a strigat dosarul in sedinta publica in continuare.
Nu ar trebui sa se desfasoare fara prezenta publicului dosarele din camera de consiliu?

*intrebare student anul 1
Va multumesc.
learnlaw, utilizator
O sa înțelegi cu timpul ca între teorie și practică este o cale destul de lunga.Datorita lipsei de spatiu,aglomerări instanțelor astfel de situații sunt destul de frecvente .In urma cu ceva ani se mai întâmplă ca si minorii sa nu fie audiați în camera de consiliu ci în sala de judecată în ședința publică sau suspendu-se sedinta publică asa ca...