Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Va rog să mă ajutați!
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Va rog să mă ajutați!

Am casa părintească care nu este intabulata pe mine este pe tata care este decedat am avut prima nevastă care a murit cu care am avut 2 copii mam recăsătorit si am trăit cu a doua soție 23 de ani fara a mai face bunuri comune și-a părăsit domiciliu de 5ani in urma in caz de divort ce parte ii revine ei? Multumesc
niciuna.
Buna seara,
Nu-i revine NIMIC!
Va putea solicita la partaj doar 1/2 din bunurile realizate IN COMUN.
Divortati linistit si solicitati si partajul daca aveti bunuri comune.
Solicitati ajutorul unui avocat.