avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 449 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Va rog să mă ajutați!
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Va rog să mă ajutați!

Am casa părintească care nu este intabulata pe mine este pe tata care este decedat am avut prima nevastă care a murit cu care am avut 2 copii mam recăsătorit si am trăit cu a doua soție 23 de ani fara a mai face bunuri comune și-a părăsit domiciliu de 5ani in urma in caz de divort ce parte ii revine ei? Multumesc
Cel mai recent răspuns: Gabriel Klein Kiritescu , utilizator 17:02, 2 Ianuarie 2020
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
niciuna.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna seara,
Nu-i revine NIMIC!
Va putea solicita la partaj doar 1/2 din bunurile realizate IN COMUN.
Divortati linistit si solicitati si partajul daca aveti bunuri comune.
Solicitati ajutorul unui avocat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Casa parintilor Ghinda02 Ghinda02 Daca apartamentul in care locuiesc este al parintilor mei, luat dupa Revolutie, pe numele amandorura voi mostenii vreun procentaj dupa moartea unuia din ... (vezi toată discuția)
Succesiune sorina-sorina sorina-sorina Tata, mama ,2 copii majori si un apartament. Parintii au divortat, mama a murit dupa divort in 1996, succesiunea nu s-a dezbatut. Tata s-a recasatorit acum 7 ... (vezi toată discuția)
Concubinaj 28 ani macarie_cristina macarie_cristina Mama mea a trait 28 ani cu tata in concubinaj ,tata a decedat in urma cu 6 saptamani prin suicid ,ce drepturi ar avea mama asupra pensiei de urmas ,ne fiind ... (vezi toată discuția)