Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Parcela pamant
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Parcela pamant

Am mostenit de la parinti o parcela de Pamant cu suprafata. 2711pm cu acte vanzare cumparare. Am vrut sa l pun la vanzare si am adus o firma de cadastru sa verifice suuprafata. conform actelor. Surpriza a fost ca suprafata are 2110mp..vecinii nu au parcelele imprejmuite. Pamantul nu a fost lucrat de 1o ani. Si normal sau modifica haturile natural. Reprezentantul firmei nu a putut lua in calcul acest aspect si a masurat dupa cum a considerat noile haturi. Ce putem face? La cine trebuie sa apelam? Primaria are comisie ptr asemenea erori de peste 500mp?
Buna seara,
Formulati la instanta o actiune in granituire chemand in judecata vecinii.
Daca este real ca ei v-au ocupat terenul se va evidentia din masuratorile ce se vor efectua.