avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 734 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Inchiriere apartament in regim AIRBNB
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Inchiriere apartament in regim AIRBNB

Buna ziua,

Exiata posibilitatea sa subinchiriez un apartment in regim AIRBNB?

Daca se specifica in contractul de inchiriere incheiat intre mine si proprietar ca pot sa subinchiriez apartamwntul este ok dpdv legal?


Multumesc,
Cel mai recent răspuns: Florian59 , utilizator 10:28, 6 Ianuarie 2020


Vasileghe a scris:

Buna ziua,

Exiata posibilitatea sa subinchiriez un apartment in regim AIRBNB?

Daca se specifica in contractul de inchiriere incheiat intre mine si proprietar ca pot sa subinchiriez apartamwntul este ok dpdv legal?


Multumesc,


vedeti prima data regulile impuse de AIRBNB , ...si DA , puteti specifica in contract treaba asta fara probleme DACA proprietarul este de acord

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Subanchiriere spatiu aurora d. aurora d. Buna seara! De 3 ani am inchiriat un spatiu comercial impreuna cu doua colege.Fiecare avem incaperea noastra in care ne desfasuram activitatea;suntem 3 ... (vezi toată discuția)
Subinchiriere locuinta EllaEla EllaEla Buna ziua. Am rugamintea sa ma ajutati in privinta unei situatii. Care ar fi modalitatea legala ca o companie sa subinchirieze una sau mai multe locuinte ... (vezi toată discuția)
Contract de inchiriere, subinchiriere alina240 alina240 Buna ziua, Am o intrebare daca ma poate ajuta cineva. In calitate de SC am inchiriat un spatiu de la o PF. In contract nu este specificat nimic despre ... (vezi toată discuția)