Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Vecinii nu vor sa isi dea acordul.
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Vecinii nu vor sa isi dea acordul.

Buna ziua, am un apartament la partier si sotia e tehnician masseur si am vrea sa deschidem un salon de masaj, relaxare si remodelare corporală. Problema e ca am pe scara niște batrani mai rai ca sa nu le zic altfel si vor neapărat sa fac intrare separat, lucru pe care nu mi-l permit nici financiar nici din punct de vedere al duratei. Intrebarea mea e daca societatea se deschide pe alta adresa si sotia practică la apartamentul sus menționat vecinii imi pot face ceva din punct de vedere legal? Fiecare persoana va intra pe baza de programare si va suna la interfon, e ca si cum as primi 20 de prieteni zilnic in vizita la mine. Mulțumesc anticipat!
Acesti vecini au un perete comun cu dvs? Exista asociatie de proprietari?
Pai imi trebuiesc semnăturile celor de pe orizontala, adica partier si verticala ce-i de deasupra pana la etajul 4, nu vor sa imi dea semnatura cea de la et 1 si et 4, deci perete comun am doar cu cea de la et 1, am fost la asociație si incerc sa o rezolv printr-o sedinta comuna cu toata scara poate asa le conving. Daca nu reușesc si nu primesc aceste 2 semnături nu stiu ce demers legal as mai putea face.