avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1042 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Alcoolemie la volan
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Alcoolemie la volan

Am primit 11 luni suspendare termen de supraveghere 2 ani si 100 zile in folosul comunității dar de permis nu mi a spus nimic adică ca nu am voie sa mai conduc pe o anumită perioadă de timp ce se întâmplă acum cu permisul meu?
Daca ati fost condamnat la o pedeapsa cu inchisoarea cu suspendarea executarii sub supraveghere, permisul se anuleaza.
Când pot da iar de permis? (redobandire)

Florinel95 a scris:

Am primit 11 luni suspendare termen de supraveghere 2 ani si 100 zile in folosul comunității dar de permis nu mi a spus nimic adică ca nu am voie sa mai conduc pe o anumită perioadă de timp ce se întâmplă acum cu permisul meu?

Dupa 1 an de zile de la ramanerea definitiva a hot.de condamnare.
Si nu pot face nimic sa il recuperez mai devreme? Ca fără permis nu imi pot găsi nimic de lucru

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Dupa 1 an de zile de la ramanerea definitiva a hot.de condamnare.

Nu exista aceasta posibilitate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Redobandire permis,. sunt condamnat la trei ani cu suspendare ... dmisi dmisi Redobindire Permis,. Sunt condamnat la trei ani cu suspendare pentru conducere cu alcool si am pedeapsa complementara de 3 ani interzicere de a conduce ... (vezi toată discuția)
Mai am dreptul de a conduce? Shopart Shopart Am urmatoarea pronuntare: In baza art. 192 alin. 1 si 2 din CP cu aplicarea dispozitiilor art. 374 alin 4, art. 396 alin. 10 din Cpp, condamna pe x la ... (vezi toată discuția)
Dosar penal pentru consum de alcool la volan. la ce urmări să mă aștept? VMarius91 VMarius91 Buna ziua! Acum 3 luni de zile eram in drum catre un magazin, am facut stanga pe un bulevard care era prevazut cu linii duble continue galbene insa nestiind ... (vezi toată discuția)