Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Rata la banca
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Rata la banca

Am un credit bancar și se mai întimpla sa nu pot plăti la timp asta înseamnă i tirziere de 3 sapamini nici odată mai mult. Dar ei deja la prima zi i tirziere ma suna de pe diferite nr mobile la orce ora din zi ceri dum datele personale. As dori sa știu dacă sunt o obligata sa îmi dau datele personale prin telefon. Nu am nici o dovada ca cel care le cere este chear un angajat al baci. Încă o dată menționez nu am intirziere mai mult 3 săptămâni și ei în modul cel mai vulgar amenință. Unde pot reclama comportarea lor.
Buna ziua,
Nu cred ca ati luat creditul de la o banca, ci de la vreun IFN...
Din cate stiu...banca nu hartuieste clientii si, cu atat mai putin, vb. urat la telefon...
Daca mai suna le puteti spune ca nu aveti de unde stii cine sunt dumnealor pentru a le da datele la telefon si/sau...ca le spuneti ce doresc daca va pot confirma ca sunt angajati acolo... ( le cereti sa va respunda la cateva intrebari legate de contract ce doar un angajat de acolo le ar putea cunoaste...)
Se eschiveaza...ii salutati si le puteti inchide telefonul.