Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Autorizatie functionare
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Autorizatie functionare

Poate obtine AUTORIZATIE DE FUNCTIONARE un agent economic care isi desfasoara activitatea intr-un spatiu comercial al Asociatiei de proprietari, dar nu primeste acordul proprietarilor direct afectati? Este vorba despre o Shaormerie.
Daca nu aveti acordul proprietarilor direct afectati nu puteti.
Depinde..dacă a fost apartamament va trebuie acordul vecinilor,iar daca este spatiu comercial din proiect,din constructie nu !
luciancheles a scris:

Depinde..dacă a fost apartamament va trebuie acordul vecinilor,iar daca este spatiu comercial din proiect,din constructie nu !

Am menționat ca este spațiul comercial al Asociației. Însă, mirosul de la SHAORMERIE afectează direct proprietarii de la ET 1. Aici nu se aplica La 196/2018?
rina2020, utilizator