Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concdiu de odihna neefectuat 2019
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concdiu de odihna neefectuat 2019

Buna ziua.Sunt in CM din luna Martie 2019 diacnostic cancer,ce se intimpla cu zilele de c.o. neefectuate avind in vedere ca boal este incurabila? Va multumesc.
Buna ziua, dacă vă veți întoarce la serviciu veți beneficia de zilele de concediu in următoarele 18 luni sau la încetarea contractului de muncă se vor plati toate zilele de concediu odihna neefectuate.

scorpymb a scris:

Buna ziua.Sunt in CM din luna Martie 2019 diacnostic cancer,ce se intimpla cu zilele de c.o. neefectuate avind in vedere ca boal este incurabila? Va multumesc.

Cristinel Horeanu, Consilier juridic
Se pot lua după terminarea concediului medical, iar în caz de încetare a c..i.m. se compensează in bani.