Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... decizie de pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

decizie de pensie

am primit decizia de pensie de invaliditate, si dupa 21 de ani de munca au stabilit ca 393 de lei merit. La motivare au scris ca: beneficiaza de OUG 6/2009(adica pensia sociala704 lei).Intrebarea este de ce suma beneficiez, de 393 sau 704lei sau se cumuleaza ambele sume?
Veti primi 704 lei.