Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Retragere plangere
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Retragere plangere

Ce se poate întâmpla dacă vreau sa îmi retrag plângerea împotriva prietenului meu? Menționez ca era în stare de ebrietate când ma amenințat cu moartea! Nu doresc sa ajungă după gratii
07404273550, utilizator
Nu va mai fi cercetat pentru aceasta fapta. Si nici dvs. nu veti mai putea solicita eventuale daune/despagubiri de la acesta, in raport de aceasta fapta.
Daca va retrageti plangerea, se va dispune clasarea.
Se poate face cazier pentru acesta și sa nu mai poată lucra? O sa poată munci și cu cazier?Menționez ca suntem în Anglia și el este zugrav. Mulțumesc anticipat
Daca fapta s-a intamplat in Anglia si ati depus acolo plangere, nu cunosc legislatia de acolo ca sa va raspund ce implicatii penale exista.
daca va retrageti plangerea se va dispune incetarea urmaririi penale