avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 353 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... asigurare de sanatate dupa divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

asigurare de sanatate dupa divort

Am fost casatorita si am divortat la notar fara a face partajul. (Locuim impreuna dupa divort.)
Mai pot beneficia de asigurarea de sanatate a "sotului" adica fostului sot in aceste conditii?
Cel mai recent răspuns: Gabriel Klein Kiritescu , utilizator 13:24, 13 Ianuarie 2020
Buna ziua,
Evident NU!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Procedura divort nicoletabu nicoletabu Buna ziua, Am rugamintea de a ma ajuta intr-o problema referitoare la divort. Sotul meu a mai fost casatorit o data si are un copil din prima casatorie. Dupa ... (vezi toată discuția)
Uzufruct, posibilitate revocare Pusica Pusica Buna ziua, intrebare uzufruct referitoare la urmatoarea speta: Imobil dobandit in timpul casatoriei de catre soti, proprietate comuna, in cote egale, ... (vezi toată discuția)
Bună ziua cu respect. dacă o doamnă a divorțat și nu mai ... Abdulah81 Abdulah81 Bună ziua cu respect. Dacă o doamnă a divorțat și nu mai stă în casa in care a locuit cu soțul 15 ani de căsătorie legitimă cu el vorbesc de fostul ... (vezi toată discuția)