Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Autorizatie constructie pentru \"copertina\" ?
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Autorizatie constructie pentru "copertina" ?

Buna ziua,
pe un teren proprietate personala, pe care este construit si imobilul in care locuiesc, situat in meniul urban, doresc sa montez o "copertina usoara" (cativa stalpi fixati in beton, legati prin grinzi in partea superioara si un acoperis din tabla probabil, fara niciun perete) pentru a feri masina, bicicletele, etc de intemperii. Dimensiuni aproximative 5 x 10 m.
Am nevoie de autorizatie de constructie sau alte documente emise de autoritati?
Multumesc.
aveti nevoie de autorizatie