Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divort

Eu si sotia,suntem separati de 6 ani.Dorim sa divortam la notar,dar ea nu se afla in Ro.ania!Am discutat amiabil si mi-a spus ca imi face procura legala de imputernicire!Pot eu ca sot,sa o reprezint si pe ea?Legal.Adica eu fac cererea de divort si ,in acelasi timp sa fiu imputernicit sa o reprezint?Deoarece,ea este intro alta relatie de 5 ani si se afla in Spania.
Buna seara,
Mergeti la notar si discutati cu el.
Daca nu se va putea atunci va trebui sa va adresati instantei si va dura cam un an.