Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... TEREN AGRICOL
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

TEREN AGRICOL

AM UN BUNIC CARE SA RECASATORIT, DUPA DECES SOTIA REVENDICA TEREN AGRICOL DUPA ACESTA...IA DECEDEAZA...NU ARE MOSTENITORI CU IA NU SUNT GRAD DE RUDENIE CUM POT SA REVENDIC TERENUL BUNICULUI MEU PE CARE IL LUCREZ DE 10 ANI?
Puteti dezbate succesiunea.
la ea vin copii si sotia ( care am inteles ca a decedat...).
Nu exista copiii ai bunicului in viata...atunci la succesiune vin nepotii...
Discutati cu un notar din localitatea in care a avut ultimul domiciliu bunicul dvs.
Ionut.ion, utilizator
TITLUL DE PROPIETATE A FOST EMIS PE NUMELE EI ( A DOUA SOTIE) IAR EU SUNT NEPOATA DOAR ACELUI DUPA CARE IA A REVINDECAT TERENUL? MULTUMESC!