Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... indemnizatie crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

indemnizatie crestere copil

Mama viitorului meu copil si subsemnatul nu suntem casatoriti ,problema este ca ea in iulie 2010 cand se va naste copilul nu va putea beneficia de indemnizatie ptr ca nu are 12 luni de plata impozitelor ( fara 2 luni) .
Pot beneficia eu de indemnizatie ( nu suntem casatoriti ....urmeaza anul viitor ) ??
Daca pe certificatul de nastere al copilului este trecut ca tata numele dvs. atunci puteti beneficia de CCC si indemnizatia aferenta.