Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Antena GSM
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Antena GSM

Buna ziua , pe terenul meu intravilan am doua antene GSM (RELEE) construite de cativa ani , dar eu nu am un contract cu companiile de telecomunicatii, as vrea sa imi plateasca chirie, pt ca am auzit ca asa se procedeaza , iar daca ei refuza cum i as putea da la oparte dupa terenul meu?
Eu nu pot sa cred ca pe terenul (proprietatea dvs) , chiar intravilan fiind, poate cineva, o firma (chiar doua) de telefonie mobila sa-si instaleze releele de GSM.
Trebuie vazut, de cand sunteti proprietar pe acea suprafata, poate vechiul proprietar sau altcineva din familia dvs. a incheiat contractul de inchiriere si apoi dvs. l-ati achizitionat...
In fine, ce pot sa va spun - am mai spus si la altii care, tot asa nu aveau informatii de spre cine a incheiat contractul de inchiriere - puteti sa vedeti despre ce firme este vorba si-i notificati printr-un avocat, sa va de-a toate informatiile necesare.

Mult succes!