Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divort

Dacă eu si sotia aparținem de giurgiu ,am inteles ca divorțul se poate face doar la giurgiu..Vreau să vă întreb dacă imi mut domiciliul pe bucuresti pot depune actele pentru divorț la bucurești? Va multumesc.
Instanta competenta este cea de la ultimul domiciliu comun al sotilor.

Asa ca va mutati degeaba in Bucuresti caci nu veti atrage competenta instantelor de aici decat daca veti locui un timp impreuna cu sotia in Bucuresti.