Forum Discuţii juridice Executare silită Raportare biroul de credite
Discuție deschisă în Executare silită

Raportare biroul de credite

Buna seara, îmi puteți spune va rog dacă firma de recuperare creanțe kruk ma poate raporta la biroul de credite?
Vreau sa Menționez ca m-au sunat azi 23/1/2020 specificand ca au achiziționat o restanta de plata pt o asigurare de credit in anul 2017 de la societatea de asig Groupama pt un credit din anul 2005. Restanta Find in suma de 500 Lei Nu am fost înștiințat in aceasta perioada nici de Groupama și nici de kruk eu nu mai locuind de 9 ani la adresa specificata in buletin la data contractării creditului.
Va mulțumesc anticipat!!!
CristiB85, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~
Va multumesc pt raspuns. Din ce am gasit pe internet intelesesem ca nu au niciun drept sa raporteze la biroul de credite. Creditul din cate imi aduc aminte a fost platit in totalitate. Ce acte le pot cere celor de la firma de recuperat creante?
Uitati aici un exemplu www.avocatnet.ro/forum/discu...
In lista participantilor Kruk nu apare [ link extern ]
Apare intradevar ROCAPITAL IFN care face parte din grupul kruk dar nu stiu cum ma poate afecta, de aceea voiam mai multe detalii
CristiB85, utilizator