Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... In legatura cu indemnizația de copii
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

In legatura cu indemnizația de copii

Bună ziua, copilul meu are hernie ombilicala si am fost la doctor chirurg și ne-a spus că până la vârsta de 3 ani nu se poate opera,și să avem grijă să nu se lovească in zona buricul, și vroiam să știu dacă mai pot prelungi încă un an indemnizația pentru creșterea copilului,vă mulțumesc frumos pentru raspuns
Andreea Patricia, utilizator
Nu se poate prelungi durata CCC, decat in cazul in care se obtine certificat de handuucap pentru copil.
Dar hernia ombilicala intră în categoria de boli cu handicap,și dacă da de unde trebuie să procur certificatul de handicap,vă mulțumesc frumos
Andreea Patricia, utilizator
Detalii gasiti aici
[ link extern ]
Bună ziua am citit linkul pe care mi l-ați trimis dar nu am prea înțeles mai nimic, și aș dori dacă se poate să-mi explicați și mie despre ce este vorba, vă mulțumesc anticipat