avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 840 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... In legatura cu indemnizația de copii
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

In legatura cu indemnizația de copii

Bună ziua, copilul meu are hernie ombilicala si am fost la doctor chirurg și ne-a spus că până la vârsta de 3 ani nu se poate opera,și să avem grijă să nu se lovească in zona buricul, și vroiam să știu dacă mai pot prelungi încă un an indemnizația pentru creșterea copilului,vă mulțumesc frumos pentru raspuns
Ultima modificare: Vineri, 24 Ianuarie 2020
Andreea Patricia, utilizator
Cel mai recent răspuns: Andreea Patricia , utilizator 15:59, 18 Mai 2020
Nu se poate prelungi durata CCC, decat in cazul in care se obtine certificat de handuucap pentru copil.
Dar hernia ombilicala intră în categoria de boli cu handicap,și dacă da de unde trebuie să procur certificatul de handicap,vă mulțumesc frumos
Ultima modificare: Duminică, 26 Ianuarie 2020
Andreea Patricia, utilizator
Detalii gasiti aici
[ link extern ]
Bună ziua am citit linkul pe care mi l-ați trimis dar nu am prea înțeles mai nimic, și aș dori dacă se poate să-mi explicați și mie despre ce este vorba, vă mulțumesc anticipat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ccc pentru copil cu handicap penesmaria penesmaria Buna dimineata! sun in CCC pana la 2 ani. Copilul meu are un grad de handicap mediu. Am fost informata ca pe baza unei cereri facute la angajator si cu o ... (vezi toată discuția)
Concediu crestere copil /insotitor copil handicap sporissimina sporissimina Buna ziua.la sfarsitul lunii i se elibereaza pentru fetita mea de 1an si 5luni certificat de handicap grad 1(probleme cardiace) pentru 6luni de zile dupa care ... (vezi toată discuția)
Ccc 3 ani MihaiDG MihaiDG Buna ziua, Care sunt conditiile de acordare a concediului de 3 ani pentru copil cu handicap? Daca tatal se afla deja in CCC pentru 2 ani, care este ... (vezi toată discuția)